Plastik Boru Makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz

plastik-boru-makinesi-alırken-nelere-dikkat-etmeliyiz

Plastik Boru Makinesı alırken nelere dikkat edilmelidir

Bir müşteri olarak Plastik boru makinesi alırken öncelikle ihtiyaç duyulan borunun ve istenilen kapasitenin hangi makinanın üreteceği ve teknik özellikleri incelenerek makine tercihi yapılmalıdır. Makine tercihi yapılırken aşağıda belirteceğimiz unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu unsurların sırası şöyledir. Ana motor un şanzımana uyumlu olması ve istenilen kapasiteye uygun olması ve vida kovanın Şanzımana uyumlu olması ilk dikkat edilmesi gereken unsurdur.  Vida kovan hammaddeye uygun bir şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Ayrıca Plastik boru makinesi alırken elektrik aksamının bu kapasite doğrultusunda toplanması gerekmektedir.

İstenilen ürünün sağlıklı bir şekilde elde edilebilmesi için kalıp ve kafa sisteminin kalibre ve havuz ile bir birine bağdaşması en büyük ektendir. İhtiyaç duyulacak boru ölçülerine göre  üretilecek olan borunun zamanında soğuması için vakum havuzu tercihi yapılmalıdır.

plastik-boru-makinesi-alırken-nelere-dikkat-etmeliyiz-1

Vakum havuzunda dikkat edilmesi gereken ilk etkenlerden bir tanesi vakum havuzunda bulunan ekipmanlardır.  Bu ekipmanlar vakum pompası, su pompası , su fıskiyeleri dir. Bunların bir biri ile bağdaşması istenilen boru ve kapasite için önemlidir. Bu sayede kaliteli boru üretimi gerçekleşmiş olacaktır.

Çekici palet ünitesinin ekipmanları istenilen boru ve kapasiteye göre uyumlu olması gerekmektedir. Bunlar kısaca bahsedecek olur isek çekici motorlu redüktörleri, çekici lastikleri, zincirler, elektrik aksamı istenilen boru ebatlarını üretmek için yeterli kapasitede olması gerekmektedir. Çekici paletin üretim yaparken boruyu kesinlikle ezmeden çekerek testere ünitesine ulaştırması gerekmektedir.

Testere ünitesi de yine yukarında bahsettiğimiz gibi ekipmanlarının istenilen boru ebatın ve istenilen kilo kapasiteyi karşılayacak sistemde olması gerekmektedir. Kısaca bahsetmek istersek eğe, testere motoru, ileri geri mekanizmalar ve pnömatik sistemin gerekli kapasitede olması gerekmektedir.

Sargı makinası ise ünitenin son parçasıdır. Bu ürün boruyu düzgün sarmalı üst üste sarmamaları borunun hızı ile senkro bir şekilde çalışmalıdır. Eğer bu şekilde çalışmaz ise boru sağlıklı bir şekilde sarılamaz. Bu şekil boru satışı sağlıklı olmaz.

plastik-boru-makinesi-alırken-nelere-dikkat-etmeliyiz-2

Karakuş Makine olarak geçmişten gelen tecrübelerimizle Plastik Boru Makinesi Alırken nelere dikkat etmeliyiz başlığıyla anlatmaya çalıştık. Yukarıda bahsettiğimiz unsurlar doğrultusunda makine alımı yapılmalı aksi takdirde istenilen boru üretimi yapılamaz ve müşteri memnuniyeti sağlanamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
×
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?