Anasayfa    PVC Profil Makinesi

PVC Profil Makinesi 

PVC profil grubu, günlük hayatımızda bir çok alanda ve ekipmanda kullanıldığını görmekteyiz. Bu malzemeler ihtiyaca göre nitelendirilerek tasarlanmaktadır. Tasarlanan bu ihtiyaçlar ekstruder çekme kalıp yöntemi ile üretim aşamasına hazırlanmaktadır. Son kontrolleri yapılan kalıbın PVC Profil Makinesi bağlanması ile üretim aşamasına geçilir. Üretimi yapılacak profil veya malzeme çeşidinin hacmine göre makine grubu da farklılık göstermektedir. 

PVC Profil Makinası Çeşitleri

İhtiyacı duyulan PVC profil veya malzemenin basım adeti ve hacmine göre seçilen makine grupları Tek Vidalı Ekstruder ve Çift Vidalı Ekstruder olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu gruplar PVC Profil Makinesi Tek vidalı ekstruderler genelde düşük gramajlı ürünlerin çekiminde kullanılır. Bu düşük gramajlı ürünlerden bazıları kapı lambirisi, tavan lambirisi, kablo kanalı ve kenat çıtası gibi ürünlerdir. PVC Profil Makinesi Çift Vidalı Ekstruder makinesi yüksek gramajlı ürün çekimi yapmaktadır. Bu yüksek gramajlı ürünlerden bazılarına örnek verecek olur isek pencere profil serisi, genişliği 30 cm ile 70 cm arasında değişen lambiri ürünleri ve geniş çift çıkışlı kablo kanalları gibidir. 

Tek Vİdalı Ekstruderler

Çift Vidalı Ekstruderler

Plastik Profil Makinesi

Plastik boru makinesi olarak adlandırılan bu makine grubu aslında üretim sonucunda elde edilen malzemenin hammeddesinden dolayı farklı olarak isimlendirilmiştir. Aslında Plastik olarak adlandırılan maddenin asıl adı PVC tipteki malzemelerin karışımı ile edilen ürün grubudur. Tüm PVC Profil Makinesi grupları özel olarak tasarlanarak imalat aşamasına geçilmektedir. Günümüz teknolojisinde tüm verilerimiz tasarım yapılarak arşivlenmektedir. Geçmişte yapılmış makinelerin yedek parça ihtiyaçları düşünülerek bir çok sarf grubu Universal seçilmektedir. Fiyat açısından uygun olması bakımından tercih edilen ithal makinelerde genelde yedek parça sıkıntısı yaşanmaktadır. Avantajlı olarak düşünülen bu makinelerin işletme maliyetleri gün geçtikçe artmakta ve revizyon maliyetleri üretimi zora sokmaktadır. 

PVC Profil Makine Fiyatı

Pvc Profil Makinesi Fiyatları üretilecek ürünün durumuna göre değişmektedir. Belirli gruplarda ve ölçü aralıklarında makine hattını oluşturan bölümler standart olarak üretilmektedir. Makinenin en önemli parçası olan kalıbın bağlandığı ana makine özel olarak tasarlanıp fiyatlandırılır. Güncel malzeme fiyatları malesef ülkemizde dolar endeksli olduğundan sürekli değişmektedir. Projenize göre özel fiyat hazırlamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

KONİK ÇİFT BURGU PROFİL EKSTRUDER

KALİBRE MASASI

PROFİL ÇEKİCİ PALET

PROFİL TESTERE

YIKICI