Anasayfa    Plastik Granül Makinası

Plastik Granül Makinası

Granül makinaları atılmış eski olan plastiği geri döndürmek için kullanılır ve tekrar plastik granül hammadde oluşumunu sağlamaktadır. granül makinaları plastik ürüne göre ve müşteri talep ve isteğine göre kapasite kapasite değişmektedir.granül makinaları kafadan kesme sistem olarak çalışmaktadır. Kafadan kesme sistemin çalışma prensibi kısaca anlatmak istersek eğer, önce geri dönüştürmek istenilen plastik poşet vb. Gibi ürün makinanın huni kısmından içeri atılır yada  önce granül yapılacak malzeme plastik  hammadde önce agromelden geçer ve parçalanır ve nemi alınmış olur ve makinanın vida kovan kısmına atılır yada  poşet gibi olan ürünü elle ittirerek yani kaptırarak vida nın hatvelerin arasına girmesi sağlanır.  plastik malzeme vida kovanın içine girmiş olur, ısı verileler vida kovan içinde dönerek ileri doğru basınç yaparak kafadan kesme süzgeçe  ilerler,erimiş olan plastik granül kafadan kesme süzgeçteki deliklerden geçerken döner kesme vasıtası ile kesilerek granül hammadde şeklini alır ve fan vasıtası ile süloya üflenerek hava  sistemi ile  hem soğutulur hemde üretime hazır şekilde çuvala  boşaltılır.kafadan kesmedeki süzgeç sistem hidrolik olarak çalışmaktadır.Poşet kaptırma granül makinaları da bu şekilde çalışmaktadır. Temiz olan geri dönüşüme hazır olan poşet naylon  ürün makina içerisine atılarak eritilip plastik granül hammadde olarak üretilir. 

Plastik poşet kaptırma granül makinasının  özellikleri

Kısaca anlatmak istersek eğer 37 kw ana motor, yılmaz rediktör şanzıman,80/120 konik vida kovan, 4140 kovan,8550 vida, saatte 120 kg kapasite, ana motor soft start – stop kalkış, hidrolik ünite,emici silo sistem olarak tasarlanmıştır.plastik poşet kaptırma makinaları temiz plastik poşet olan ürünler için kullanılır. Kirli yada pis poşet olursa onun yıkama hattında yıkandıktan sonra plastik kaptırma granül makinasına atılması gerekmektedir.

Bu  plastik geri dönüşüm sistemi ile birçok plastik hammadde granül elde edilir,bunlardan birkaç tanesini belirtmek istersek kısaca , yumuşak pvc,elteks,polietilen,f2,polipropilen,moblen, antişot vb gibi bir çok ürün elde edilebilir.bu granül hammaddeler üretildikten sonra bu ürünlerle birçok plastik ürünler üretilir. Bunlardan bazıları ,plastik poşet, plastik branda, plastik boru, pvc, profil ,pvc kablo,ambalaj ürünleri,oyuncak sektörü vb gibi bir çok plastik üretimi için bu granüller kullanılmaktadır.

Kaptırma Granül Teknik Özellikler

KULLANILAN MALZEMELER: HDPE-LDPE-LLDPE
VIDA KOVAN: Ø 80 mm – Ø 120 mm / Konik Vida
VIDA L/D: 18/1
KAFA TIPI: KAFADAN KESME
MAX. KAPASITE: 150 Kg/saat
MAKINA EBATLARI: 1300x1370x4000 mm
MAKINA AGIRLIGI: 1850 Kg
MOTOR KW: 37 KW
SÜZGEÇ SİSTEMİ: HİDROLİK SİSTEM