Anasayfa    Hammadde Karıştırıcı Mikser Makinası

HAMMADDE KARIŞTIRICI MİKSER MAKİNASI

hammadde karıştırıcı mikser

Hammadde karıştırıcı mikser makinası hammadde ürüne göre ve her kiloya göre kapasiteye göre değişir. 250 kg , 500 kg ,  1000 kg olarak sınıflandırılırlar. Her plastik atölyesinde mutlaka bulunması gereken bir üründür. Hammadde karıştırıcı mikser makinasının esas amacı birden fazla hammaddeni birleşmesini sağlıklı bir şekilde karışmasını sağlamaktadır. Kullanıcı çeşit çeşit malzemelerin bir birine karıştırmak için yada bi ürüne boya katılacaksa o boyayı ürüne eşit miktarta karışmasın için karıştırmak gerekir bunun içinde en uygun makineler bunlardır.hammadde karıştırıcı mikser makinasının özelliklerinden bahsetmek istersek  kilo kapasiteye göre bi mal alma kazanı  bitane taşıyıcı herezyon , herezyonu döndürmek için bir adet ac motor, ve boşaltma vanaları bulunmaktadır. Hammadde karıştırıcı mikserleri hammadde ile diğer katkıların homojen biçimde karışmasını için tasarlanmıştır. Buna ek olarak üzerine yerleştirilen sıcak hava fanı sayesinde karışımı hazırlarken, bir yandan da hammaddenin nemini alıp, kurutur. Üretimini yapacağınız ürünün daha kaliteli, firesiz çıkmasını sağlar. Hammadde mikserleri opsiyonel olarak komple paslanmaz çelikten (krom) da üretilebilir.

Hammadde Karıştırıcı Mikser Makinesinin Çalışma Prensibi

Önce makina şalter vasıtası ile açılır motor çalışmaya başlar motor çalışınca bağlı olduğu herezyonda dönmeye başlar ve hatveler yukarı doğru hareket eder, karıştırılacak olan malzeme mal haznesinin içine dökülür , dökülen malzeme herezyona gelir ve herezyonun hatveleerine giren malzeme yukarı doğru hızlı bir şekilde yol alır.yukarıda yassı bir yüzeye çarpan malzeme tekrar aşağı düşer ve tekrar herezona girer bu şekilde malzeme birbirine karışmış olur. Yaklaşık bi 10 – 15 dakika süre içerisinde hammadde karıştırmış ve kullanıma hazır olacaktır.  Hammadde Karıştırıcılarının, hammaddeyi aşağıdan yukarıya taşıyarak  karıştırma yapan vidalı karıştırma tasarımı sayesinde çok düşük elektrik sarfiyatı ile karıştırma işlemi homojen olarak, kısa sürede ve kolaylıkla yapılabilmektedir.

Hammadde karıştırıcı mikser makinası müşteri talep ve istediği kapasiteye göre sınıflandırırlar en önemli unsur ise karıştıracak plastik hammaddenin mutlaka granül şeklinde olması gerekmektedir. Toz vb gibi ürünlerde kullanılamaz ve karıştırma yapamaz, plastik toz vb gibi ürünlerde başka karıştırıcı mikser makinası kullanılmaktadır.hammadde karıştırıcı mikser makinası için firma olarak ilk hedefimiz müşteri memnuniyetidir.