Anasayfa    Agromel Makinası

AGROMEL MAKİNASI

Agromel Makinası

Agromel makinaları son sistem sıvı yağlı yapıyor ve volantları büyük yapmaktayız ve elektrik az enerji kaybı olduğu için fatura az gelmektedir. Devamlı hazıra makina yapıp hemen teslim ediyoruz.

Agromel makinaları rotor üzerinde bulunmakta olan döner bıçakları ve kazan gövdesindeki sabit bıçaklar sayesinde oluşmuş friksiyon yardımıyla nemli malzemeleri kurutmaktadır. Plastiğin türü veya durumu agromel makinası için çok önemli değildir. Plastiğin her çeşitini kolaylıkla işlemektedir..

Agromel makinası yıkama hatlarında yıkanan plastiklerin uygun makinelerde sıkıldıktan sonra kurutulması ve extrüzyona hazırlanmasında ve kuru malzemelerde ise extrüzyon öncesinde kırılma ve boyut küçültme işlemlerinde kullanılmaktadır. Agromel makinesi, parçalama ve kurutma görevlerinde rol oynar. Plastik madde, agromel içine aktarılır. Yüksek süratte dönen balta üzerindeki döner bıçak ve sabit bıçaklar sayesinde sürtünmeden dolayı plastik üzerindeki nemi buharlaştırıp, ürün ısıtılır ve kurutulur.

Aglomer makinası plastik film atıklarının geri dönüştürülmesi içi kullanılır.

Kazan içinde bulunan ve yüksek hızda dönen bıçaklar filmi, sürtünme kuvvetiyle yüksek sıcaklıkta ısıtarak parçalar. Daha sonra az miktarda su ile şoklanan plastik, yoğunlaşarak, yeniden kullanılabilir hale gelir.

Bu yoğunlaştırılmış plastikler ya granül makinasında hammadde haline getirilir veya doğrudan kepek olarak kullanılır.

1 adet döner palet, kazan çapına bağlı olarak değişen sayıda sabit bıçak ve 2 adet döner bıçak bulunur

Plastik malzeme işlem sonunda pnömatik kapak açılarak deşarj edilir

Plastik Agromel makinası, ekstruderden bir önceki aşamada parçalama, kurutma ve yoğunluk kazandırma işlemini gerçekleştiren makinadır. Kazan içinde bulunan döner ve sabit bıçaklar yüksek devirde ve zemine yakın mesafede dönerek oluşan friksiyon yardımıyla plastiği ısıtarak parçalara ayırır ve nemini alır ardından su ile şoklanarak yoğunluğu artar ve bu sayede ekstruder makinasının beslemesinden daha çok verim alınır.